İlham Əliyev Rusiyanın Baş ravvinini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 1-də Rusiyanın Baş ravvini Berl Lazarı qəbul edib.
Görüşdə VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsində əhəmiyyəti vurğulanaraq, bu tədbirin dünya səviyyəsində dinlər və mədəniyyətlərarası dialoqun möhkəmləndirilməsi işinə böyük töhfə verəcəyi bildirildi.
Söhbət zamanı Azərbaycanda hökm sürən tolerant mühit barədə danışıldı, bütün dinlərin və xalqların nümayəndələrinin ölkəmizdə dinc şəraitdə bir ailə kimi yaşadıqları məmnunluqla qeyd edildi.

Ильхам Алиев принял главного раввина России
1 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял главного раввина России Берла Лазара.
На встрече была подчеркнута важность VI Всемирного форума межкультурного диалога в расширении международного сотрудничества, отмечено, что данное мероприятие внесет большой вклад в укрепление межрелигиозного и межкультурного диалога на мировом уровне.
В ходе беседы говорилось о толерантной среде, царящей в Азербайджане, с удовлетворением было отмечено, что в нашей стране представители всех религий и народов живут в условиях мира как одна семья.