Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif İlham Əliyevə zəng edib
Aprelin 9-da Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Pakistanın Baş naziri Ramazan bayramı münasibətilə dövlətimizin başçısını təbrik edib, xalqımıza firavanlıq arzulayıb.
Azərbaycan Prezidenti göstərilən diqqətə və təbrikə görə minnətdarlığını bildirib, öz növbəsində bayram münasibətilə Məhəmməd Şahbaz Şərifi təbrik edərək Pakistan xalqına ən xoş arzularını çatdırıb.
Prezident İlham Əliyev, eyni zamanda, Məhəmməd Şahbaz Şərifi yenidən Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri vəzifəsinə seçilməsi münasibətilə bir daha təbrik edib, ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Pakistanın Baş naziri də İlham Əliyevə prezident seçkilərində qələbəsi münasibətilə bir daha təbriklərini çatdıraraq, ona prezidentlik fəaliyyətində uğurlar diləyib.
Azərbaycan Prezidenti və Pakistanın Baş naziri ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə əminlik ifadə edərək əməkdaşlığın perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Премьер-министр Исламской Республики Пакистан Мухаммад Шахбаз Шариф позвонил Ильхаму Алиеву
9 апреля Премьер-министр Исламской Республики Пакистан Мухаммад Шахбаз Шариф позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Премьер-министр Пакистана поздравил главу государства с праздником Рамазан, пожелал нашему народу процветания.
Президент Азербайджана выразил признательность за проявленное внимание и поздравление, в свою очередь поздравив Мухаммада Шахбаза Шарифа с праздником, передал пакистанскому народу наилучшие пожелания.
Президент Ильхам Алиев еще раз поздравил Мухаммада Шахбаза Шарифа с переизбранием на пост Премьер-министра Исламской Республики Пакистан, пожелал ему успехов в деятельности.
Премьер-министр Пакистана также еще раз передал Ильхаму Алиеву поздравления по случаю его победы на президентских выборах, пожелал ему успехов в президентской деятельности.
Выразив уверенность в том, что дружественные и братские отношения между нашими странами будут успешно развиваться и впредь, Президент Азербайджана и Премьер-министр Пакистана провели обмен мнениями о перспективах сотрудничества.